Sema Uysal Eczanesi Röportaj


+ Eczacı Hanım Merhaba, öncelikle bu röportajı kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizleri tanımak isteriz. Kendinizden ve eczanenizden bahseder misiniz?

Ben teşekkür ederim. Sema Uysal Zeybek. Marmara üniversitesi Eczacılık bölümü mezunuyum. Eczacılık eğitimimden sonra işletme yüksek lisansı ve klinik eczacılık yüksek lisansı yaptım. Medipol üniversitesinde homeopati 2 yıllık sertifika programını tamamladım. Nişantaşı’nda bulunan eczanemde dermokozmetik ve gıda takviyeleri ağırlıkta bulunmakta.+ Pandemi dönemindeyiz. Siz bağışıklığınızı nasıl desteklediniz? Nasıl beslendiniz? Takviye olarak ne kullandınız? Hastalarınıza ne önerdiniz?

Pandemi döneminde gerek beslenmeye gerekse gıda takviyelerine aşırı yüklenilen ve abartılan bir dönem oldu. Ben hem kendimde ve ailemde hem de danışanlarımda öncelikle C ve D vitamini ve Çinko’yu eksik etmedim ve mutlaka önerdim. Kan değerlerini de ölçtürmelerini tavsiye edip ona göre öneriler sunmayı tercih ettim. Ayrıca hastaların bunların yanında Beta Glukan, Afrika Sardunyası, Propolis ve Kara mürveri de dönemsel olarak kullanmalarını öneriyorum.+ Sizin de bildiğiniz gibi virüs ve bakterilerin ilk giriş noktaları ağız ve burun. Bu bağlamda pastil formunda bağışıklık takviyeleriyle ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Virüs ve bakterilerin vücuda başlıca giriş noktaları ağız ve burun olduğundan koruyucu pastil dediğimiz destekleri aldığımızda ağızda bariyer oluşturması açısından olumlu bakıyor ve öneriyorum ayrıca antiviral burun spreyleri de mevcut ben bu iki farklı takviyeyi de olumlu buluyorum.


Sema Uysal Eczanesi / Nişantaşı

 

Diğer Makaleler