HAKKIMIZDA

Kurtsan İlaçları Güvencesi,

Otacı Bilgeliyle…

Kökleri, 60 yıl önce genç bir eczacı olan Niyazi Kurtsan’ın İstanbul’da açtığı Güneş Eczanesi’ne dayanan Kurtsan Şirketler Grubu olarak bugün, üç ana şirket ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Şirketleşme yolunda ilk olarak 1977 yılında Kurtsan İlaç Sanayi hayata geçirilirken, “Otacı” adıyla sunduğumuz pastiller en önemli kilometre taşlarımızdan birini oluşturdu. Büyümemiz, 1990’da Kurtsan Medikal San. ve Tic. A.Ş.’nin üretime başlamasıyla devam etti. 1994 yılında kurulan Otacı Bitkisel Ürünler San. ve Tic. A.Ş. ile şirketleşme süreci tamamlandı. Üretimlerinin tamamını 5.500 m²’si kapalı, toplam 80.000 m²’lik alana sahip Bandırma fabrikamızda gerçekleştiren şirketlerimizde, doğal olanı sağlıkla buluşturmayı hedefliyoruz.

1984 yılında Merter’deki üretim tesislerimizde modern üretim standartlarında üretim başlamış olup, dermatoloji, miyorelaksan pazarında ürün gruplarımızın piyasaya verilmesi ile Kurtsan İlaçları spesifik alanlarda özelleşmiş ilaç firması kimliği kazanmaya başlamıştır.

2007 yılında halen üretimimizin gerçekleştiği Bandırma’daki tesislerimize geçilmiştir. Tüm OTC ürün gruplarımızın üretimi fabrikamızda modern üretim teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşundan itibaren sağlık sektörüne faydalı ürünler sunmak adına faaliyet gösteren Kurtsan İlaçları vizyoner çalışma anlayışı ile en üst seviyede hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu anlayış; saha çalışanları ile yönetim kadrosunun aynı bakış açısıyla hareket etmesini sağlamaktadır.

Doğanın ve Bilimin Gücüyle,

65. Yıl

Uluslararası

Patent ve Sertifikalar

1955’te kurulan, Türkiye’ nin en köklü firmalarında biri olan Kurtsan İlaçları A.Ş. nin amacı her zaman toplum ve insan sağlığını ön planda tutarak büyümek olmuştur.

Bugün güçlü kadrosuyla Dermatoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi, Fizik Tedavi ve Pediatri alanlarında Türkiye’ nin her yerinde faaliyet göstermektedir.

Üretimler, Bandırma tesislerimizde GMP kurallarına ve ISO standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Üretim tesisi çevresinde yer alan geniş arazide organik sebze meyve ve tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştirilmektedir.

Rakamlarla Pastil Uzmanlığımız

65
Yıllık Eczacılık Tecrübesi
15
Tescilli Marka
7
Sağlık Bakanlığı Onaylı Ürün
8
Tarım Bakanlığı Onaylı Ürün
6
Sağlık Otoriteleri Tarafından Alınmış Sertifika

Bilimsel ve Teknolojik

Ar-Ge Çalışmaları

Tübitak ile ortak projeler yürüten Kurtsan İlaçları A.Ş. Ar-Ge konusuna her zaman önem vermiştir. Bu konudaki performansı ve ulusal sanayinin teknolojik gelişimine katkılarından dolayı İstanbul Ticaret Odası tarafından takdirname ile ödüllendirilmiştir.

Türk ilaç sektöründe bitkisel ürünlerin üretimi konusunda öncülük etmiş ve yerli ilaçta ilk patent sahibi olmuştur.

300’e yakın çalışanı ile 100 çeşit üründen yılda toplam 20 milyon birim ürün üretilmekte, Türkiye’ nin tüm bölgelerinde eczane, hastane ve diğer satış noktalarına ve dünyada 25 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de merkez ofisleri bulunmaktadır.